Uwolnij książkę i podaruj dzieciom nadzieję!

17 maja 2021
Fundacja Mam Marzenie zaprasza do udziału
w Światowym Święcie Wolnych Książek (Bookcrossing Day).
Z okazji przypadającego 15 czerwca Dnia Wolnej Książki, gorzowski i wrocławski oddział Fundacji planują akcję uwalniania dzieł literackich.
Uwolniona, czyli krążąca książka lub książka w podróży ma popularyzować czytelnictwo. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, przystanek autobusowy, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
Łączymy ideę popularyzowania czytelnictwa z celem charytatywnym – zbiórką pieniędzy na spełnianie marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie – dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.
Wpłaty zasilą cel statutowy Fundacji i zostaną w 100% przekazane na spełnienie marzeń podopiecznych gorzowskiego i wrocławskiego oddziału. Bohaterkami naszej akcji są Patrycja i Angelika, które marzą o wyjeździe do Rzymu. Za każde wpłacone 10 zł poprzez specjalnie w tym celu utworzoną zbiórkę: https://zrzutka.pl/z/uwolnijksiazke uwolnimy jedną książkę – przekażemy ją mieszkańcom Gorzowa i Wrocławia do nieodpłatnego użytku.
Od 7 do 12 czerwca w różnych zakątkach tych miast rozkładane (uwalniane) będą książki przeznaczone dla czytelników. Część książek wyślemy w podróż koleją, tak by dotarły do innych zakątków Polski.
Każda książka będzie wyposażona w specjalną zakładkę przygotowaną przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp. lub małych pacjentów Przylądka Nadziei we Wrocławiu, a niektóre będą zawierały dodatkowe niespodzianki. W co 10 uwolnionym dziele literackim na setnej stronie znajdzie się specjalna fundacyjna pieczęć. Znalezienie takiej książki będzie oznaczało wygranie dodatkowej nagrody w postaci pluszowego misia lub innego drobiazgu.
W dniu 12 czerwca (w sobotę) podsumujemy zbiórkę i przekażemy ile książek zostało uwolnionych. Będzie to także okazja do odwiedzenia naszych stoisk w wyznaczonych punktach Gorzowa i Wrocławia oraz do aktywnego włączenia się w wiele zaplanowanych na ten dzień atrakcji dla młodszych i starszych miłośników czytelnictwa, a także odebrania wygranych nagród.
Śledźcie nasze wydarzenie, bo na bieżąco będziemy zdradzali kolejne szczegóły i niespodzianki. Zapraszamy do zabawy i wsparcia akcji!