26 maja 2021 roku, miało miejsce bardzo ważne święto, jakim jest dzień matki. Jak wszyscy wiemy prezentem, który sprawia mamom największą radość jest szeroki uśmiech ich pociech, dlatego też mamy nadzieję, że tak już wkrótce się stanie w przypadku 9 letniego Janka, którego mieliśmy przyjemność w ten dzień poznać. Najpierw jednak trochę o nim opowiemy, aby dokładnie przybliżyć wam co mogłoby taki uśmiech wywołać.

Po pierwsze dowiedzieliśmy się, że nasz marzyciel wykazuję zainteresowanie sprzętami elektronicznymi, dlatego też jego ulubionym przedmiotem szkolnym jest informatyka, a zajęciem które dostarcza mu dużej przyjemności granie w gry komputerowe, takie jak na przykład minecraft. Jednak czymś co zajmuję o wiele więcej miejsca w jego sercu jest sport. Nie tylko jest on doskonałym pływakiem i kolarzem, ale przede wszystkim prawdziwym fanem piłki nożnej. Byliśmy pod wrażeniem obszernej wiedzy, jaką na jej temat posiada, obejmującą między innymi znajomość wielu klubów piłkarskich oraz licznych nazwisk osób będących ich członkami. Co więcej, Janek wiążę nawet swoją przyszłość z tym sportem!

Tutaj jednak nie kończą się jego zainteresowania. Przekonaliśmy się o tym, uczestnicząc w koncercie akordeonowym, jakim chłopiec nas zaszczycił. Pomimo dopiero rocznej nauki gry na tym instrumencie, potrafi on już na nim wykonać bardzo wiele utworów i to naprawdę profesjonalnie. Wyruszyliśmy więc dzięki Jankowi w podróż do muzycznego świata starych włoskich piosenek, których jest on miłośnikiem, co dostarczyło nam przeżyć, jakie jeszcze na długo będą gościć w naszej pamięci.

Bez końca można by mówić o tym spotkaniu, jednak trzeba przejść do jego najważniejszej części, a mianowicie poznania samego marzenia. Chłopiec zdecydował się na coś silnie powiązanego, z jego największą pasją. Chciałby mieć możliwość spotkania się z Reprezentacją Polski w piłce nożnej. Widząc, jak bardzo Janek jest zafascynowany tym sportem i jak ważną rolę pełni on w jego życiu, nie pozostało już nic jak tylko mocno trzymać kciuki i robić wszystko, aby marzenie to wkrótce mogło się spełnić!

Jeśli chcesz pomóc nam w realizacji marzenia Janka, proszę o kontakt
Malwina Nędzyńska
e-mail: malwina.nedzynska@mammarzenie.org
tel.: 515-199-621
lub przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:
26 1050 1445 1000 0022 7647 0461
Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków
tytułem: Janek- spotkanie z reprezentacją o.Katowice
W imieniu Janka i całej Fundacji serdecznie dziękujemy.