Wtorkowe popołudnie staje się piękniejsze, kiedy myślimy o tym, że zaraz poznamy następnego Marzyciela. Jesteśmy bardzo ciekawe spotkania z Mateuszem oraz poznania jego Marzenia. Ośmiolatek i jego mama łączą się z nami za pomocą wideorozmowy, bo obecna sytuacja nie pozwala nam na spotkanie na żywo. Mama Mateuszka mówi, że chłopiec od rana dopytywał, ile minut zostało to godziny spotkania z nami, bo tak bardzo chciał nam zdradzić swoje marzenie.

Jak same widzimy, Mateusz to niezwykle dynamiczny chłopiec, którego energii można mu tylko pozazdrościć. Jest niesamowicie żywiołowy i sympatyczny. Rozmowa z nim trwa krótko, gdyż dla chłopca siedzenie przy komputerze jest zbyt statycznym zajęciem, a już chce biegać i się bawić. Mateusz zdradza nam, że ma dwóch starszych braci - Filipa i Kubę, a jego ulubionym zajęciem jest zabawa klockami Lego. Pokazuje nam nawet swój ulubiony statek kosmiczny, który zbudował.

Mateusz nie chce już zwlekać z powiedzeniem nam o swoim Marzeniu. Okazuje się, że tym, czego chce najbardziej, jest duży, biały tablet, na którym będzie mógł grać w gry i oglądać bajki. Chłopiec przybija nam wirtualną „piątkę” i biegnie kontynuować swoją zabawę lego.

Mateuszu! Bardzo miło było nam Ciebie poznać i zarazić się od Ciebie tak pozytywną energią! Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda nam się spełnić Twoje marzenie!