W poniedziałkowy wieczór mieliśmy przyjemność poznać dwóch dżentelmenów w innych okolicznościach niż zazwyczaj spotkania się odbywają, bo na video rozmowie na facebooku. Okazało się jednak, że spotkanie było równie miłe i wesołe jak te „na żywo”. Spotkaliśmy się z naszym Marzycielem Jankiem oraz jego Tatą.

Janek to młody, wyjątkowo dojrzały i skromny piętnastolatek z bujną fryzurą. Szybko przełamaliśmy pierwsze skrępowanie spotkaniem i rozmowa popłynęła swobodnie. Nasz Marzyciel opowiedział nam o swojej szkole i zainteresowaniach, o tym, że jest uczniem Technikum Elektromechanicznego, pasjonuje się całym sercem mechatroniką i bardzo lubi słuchać polskiego rapu. Uwielbia naprawiać samochody ze swoim Tatą w jego warsztacie. Wtedy całkowicie jest pochłonięty swoim zajęciem.

Muzyka, której słucha, nie jest dla niego ważna tylko ze względu na samo brzmienie, ale głównie ze względu na treść i przesłanie, jakie niesie. Zna też historię życia i  przebieg kariery swoich ulubionych artystów.

Janek  to bardzo dojrzały i świadomy chłopak jak na swoje 15 lat. Zawdzięcza to zapewne swojej rodzinie jak i doświadczeniom.  Ma  pozytywny stosunek do życia, uśmiech na twarzy  oraz swoje plany i marzenia.

Po  opowiedzeniu nam o swoich zainteresowaniach, planach, o życiu we Francji z Tatą, przyszedł moment na narysowanie przez Janka jego marzenia.

Marzeniem Janka jest rower elektryczny Yamaha z dwoma amortyzatorami w kolorze czarnym.

Niestety, musieliśmy przekazać Jankowi, że  nie możemy akurat tego marzenia spełnić, gdyż użytkowanie roweru może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa samego Marzyciela i  byłoby to niezgodne z regulaminem naszej fundacji.

Jednak się nie poddajemy i będziemy czekać na kolejne marzenie Janka, które będziemy mogli spełnić i które mamy nadzieję poznać na kolejnym spotkaniu.