Superbohater z super marzeniem!

Jedziemy właśnie z Mateuszem na kolejne wspólne spotkanie. Tym razem udajemy się do prawie dorosłego chłopaka, wiemy, że jest fanem piłki nożnej. I wiecie co? Tak pozytywnego, mądrego i uśmiechniętego młodego człowieka, nie poznaliśmy już dawno!

Takich nastolatków spotyka się rzadko, ale nasi Marzyciele są jedyni w swoim rodzaju! To prawdziwi superbohaterowie i udowadniają nam to każdego dnia. Dziś mieliśmy okazje poznać Kacpra, uśmiechniętego, zdolnego i pracowitego 17-latka. Przeciwności losu go nie demotywują - wręcz przeciwnie - działa, uczy się i wspiera dobrym słowem młodszych pacjentów na swoim oddziale! Kacper z chęcią opowiada nam o swojej szkole, do której (uwaga!) lubi chodzić i jego ulubionych zajęciach wf-u. Okazuje się, że przed chorobą był ZAWODNIKIEM ROKU w swojej szkole! Jeśli mamy być szczerzy... nie jesteśmy zdziwieni. Kacper to ambitny, zdolny chłopak o dużej wiedzy... nie tylko sportowej. Ale jednak - jego marzenie jest związane ze sportem - Finał Ligi Mistrzów! Co roku oglądane z kanapy może stać się rzeczywistością! A tu kolejna ciekawostka... te pasje łączy mamą! Która uwielbia sport, uwielbia piłkę nożną i często razem oglądają mecze komentując poczynania zawodników. Nastolatek uwielbia drużynę Liverpool, dlatego jako drobny prezent przynosimy mu książkę o trenerze tej drużyny. Bardzo się cieszymy, bo jak się okazuje, nie mogliśmy trafić lepiej z niespodzianką! Kacper jest zachwycony i obiecał podzielić się wrażeniami z Mateuszem. Jako druga wolontariuszka na spotkaniu, będąc jednocześnie zielona w temacie piłki nożnej… i jakiegokolwiek sportu… z ogromną fascynacją słucham historii naszego Marzyciela oraz podziwiam jego pasję do sportu, który odgrywa w jego życiu dużą rolę.

Przed chorobą Kacper mógł aktywnie realizować się w tej dziedzinie. Niestety teraz dokonania swoich ulubionych drużyn może oglądać jedynie z kanapy. Ale… wspólnie możemy sprawić, że to się zmieni! Wspólnymi siłami, możemy zabrać Kacpra na Finał Ligi Mistrzów!

Kacper i jego rodzina przeszli bardzo dużo, ale nawet na moment się nie poddali. Dowodzi temu ich serdeczność, uśmiech od ucha do ucha i pozytywne nastawienia do życia, pomimo tylu przeciwności! Dziękujemy Kacprowi i jego rodzinie za wizytę! Za moc uśmiechu, cudownej rozmowy i siły, którą otrzymaliśmy. Mamy nadzieje - do szybkiego zobaczenia!

Jeśli chcesz pomóc w spełnieniu tego Marzenia skontaktuj się z:  e-mail:,tel.: Mateusz Krawczyk, mateusz.krawczyk@mammarzenie.org, 603 478 889