Czy ta dziewczynka ma na pewno 8 lat? To było pytanie, które zadawałyśmy sobie po spotkaniu z Marysią i jej mamą na oddziale Onkologii.

Dziewczynka zaskoczyła nas od początku, w momencie gdy zaczęła rozdawać innym dzieciom z oddziału baloniki, które od nas dostała. Jej chęć dzielenia się z innymi była niesamowita. Marysia od początku była chętna do rozmowy i do opowiadania o swoich zainteresowaniach oraz hobby, którym jest sport a jej ulubiona dyscyplina to piłka nożna. Przed chorobą wraz z drużyną do której należała odnosiła sukcesy w zawodach w tej dziedzinie. Lubi sport i dlatego pewnie wychowanie fizyczne to jej ulubiony przedmiot w szkole, jednak nie jedyny, ponieważ zaraz po wychowaniu fizycznym znajduje się matematyka. Chociaż matematyka i sportowe umiejętności nie są jedynymi jakie posiada Marzycielka.

Podczas spotkania wykonywała piękny rysunek nawiązujący do zbliżających się świąt, który później podarowała swojej mamie. No i nadszedł w końcu moment wypowiedzenia marzenia, które Marysia już miała i była go pewna. Pewnie nikogo nie zdziwi, że jest nim obejrzenie na żywo meczu siatkówki Reprezentacji Polski, spotkanie po meczu i zebranie autografów od siatkarzy. Jednak uzasadnienie wyboru tego a nie innego marzenia sprawiło, że miałyśmy łzy w oczach.

Marysia wybrała to marzenie, bo fakt zawsze chciała zobaczyć mecz siatkówki na żywo, ale jest to też marzenie jej taty z którym zawsze oglądają mecze. Dziewczynka powiedziała, że dla niej najważniejsze jest spełnienie marzenia rodziców, bo gdy spełni ich marzenia to będzie szczęśliwa.

Marysia ma wielkie serce, jest wspaniałą dziewczynką, uśmiechniętą i towarzyską. Bardzo się cieszę że mogłam ją poznać, a teraz czas działać!

 

Jeśli chcesz pomóc w spełnieniu tego Marzenia skontaktuj się z: 

Kamila Graś

tel.: 732-796-002

e-mail: szczecin@mammarzenie.org