Dla wolontariuszy Fundacji odwiedziny Marzycieli to w pewnym sensie przecudowna forma spędzania wolnego czasu. Uwielbiamy poznawać pragnienia dzieci i przy herbatce słuchać  opowiadań o ich zainteresowaniach i pasjach. Jednak Marzyciele cieszą się ze spotkania jeszcze bardziej niż wolontariusze. Dlatego w sobotni poranek ekipa w zielonych koszulkach ruszyła odkryć kolejne marzenie. Droga była dosyć długa, ale nie mogliśmy się doczekać, aby zobaczyć naszą Marzycielkę Nikolę.

Drzwi otworzył nam tata Nikoli, zapraszając nas gościnnie do środka. Dziewczynka oczekiwała nas, stojąc w progu swojego pokoju. Podając jej rękę miałam wrażenie, że robi to o wiele śmielej niż ja. Prędko się okazało, że Nikola jest odważną dziewczynką, która szybko nawiązała z nami kontakt. Z racji swojego wieku ma mnóstwo pomysłów w głowie, co by chciała robić w przyszłości, ale wyznała nam, że myśli o zostaniu fryzjerką. Nawet pokazała nam jak eksperymentowała ze swoją fryzurą. Może efekt nie był dla niej zadowalający, ale początki nie są łatwe. Myślę, że jak Nikola zacznie tworzyć wymyślne fryzury na głowach swoich przyjaciół to prędko dojdzie do perfekcji i zostanie mistrzem w swojej dziedzinie. A przyjaciół ma całkiem sporo. Uwielbia wychodzić z nimi na zewnątrz, często zostaje przez nich również odwiedzana. Jak to nastolatka :)

W końcu nadszedł ten moment. Pijąc pyszną herbatkę, i zajadając się czekoladowymi batonikami oczekiwaliśmy, aż Nikola zaprezentuje nam na kartce papieru swoje marzenie. I tak dowiedzieliśmy się, że dziewczynka wymarzyła sobie rower! Nawet powiedziała nam dokładnie jaki model i kolor. Rower nie tylko pomógłby Nikoli utrzymać zdrowy styl życia, ale również pozwoliłby dziewczynce razem z przyjaciółmi jeździć na wycieczki rowerowe, co jest genialną formą wspólnego spędzania wolnego czasu. Do tej pory Nikola jeździła na rowerze swojego taty, który niestety nie jest już dosyć sprawny, dlatego marzenie o posiadaniu nowego, swojego roweru naprawdę nam się spodobało :)

Nikola to dzielna, przyjacielska, zabawna dziewczyna. A do tego ma marzenia, które jest gotowa spełniać. Bardzo się cieszymy, że nam opowiedziałaś o swoim pragnieniu i zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby spełniając je, sprawić Tobie jednocześnie ogrom radości.

Bo spełnianie marzeń sprawia, że człowiek staję się szcześliwszy. One naprawdę mają magiczną moc. Dlatego nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń!