W ciepły poniedziałkowy wieczór wybraliśmy się do Radomia aby spełnić marzenie 10-letniego Dawida o laptopie. Całe wydarzenie miało odbyć się w niesamowitym miejscu: Escaperoomie „Tkalnia Zagadek”. Nieświadomy niczego chłopiec dojechał na miejsce ze swoją mamą i dziadkiem. Był bardzo zaskoczony i podekscytowany kiedy tylko nas zobaczył. Zaraz wyjaśniliśmy mu że wpadliśmy na pomysła, aby wspólnie rozwiazać jedną z niezwykłych tajemnic. Po szybkim zapoznaniu się z regulaminem weszliśmy do pokoju gdzie czekało na nas mnóstwo zagadek i niewiadomych do rozwiązania. Po pewnym czasie okazało się że nie było to wszystko takie łatwe jak mogło by się wydawać. Szukaliśmy wszędzie gdzie tylko się dało... A Dawid wspaniale odnalazł się w roli detektywa i z ogromnym zaangażowaniem przeszukiwał wszystkie zakamarki pokoju.

Kiedy nie mogliśmy znaleźć klucza do jednej z kłudek, która pozwalała przejść do kolejnego etapu zabawy, a czas płynął bardzo szybko, wspólnie z Dawidem zdecydowaliśmy że poprosimy o podpowiedź. Chłopiec szybko odszukał krótkofalówkę otrzymaną wcześniej od Pana, który cały czas obserwował nasze zmagania z niełatwymi zagadkami. Po bardzo cennej informacji szybko zaczęliśmy szukać klucza do szafy, która była najważniejszym punktem tego wydarzenia, ponieważ znajdował się w niej wymarzony laptop Dawida. Z małą pomocą dziadka udalo się otworzyć drzwi i oczom chłopca ukazała się paczka zapakowana w kolorowy papier. Wszyscy zaczęliśmy zachęcać Dawida do otworzenia prezentu, a jego mina jednoznacznie wskazywała na to że domyślił się o co chodzi. Po odpakowaniu nie mógł uwierzyć że trzyma w rękach laptopa i to w dodatku swojego własnego. Oczywiście sprzęt od razu został włączony i kiedy na ekranie pokazało się imię Dawida chlopiec o mało nie zaczął skakać z radości. Jednak nie było to koniec niespodzianek. Czekał na niego jeszcze pyszny malinowy tort. Pierwszy kawałek z naszą małą pomocą ukrojony został przez Dawida. Wszystkim bardzo smakował słodki poczęstunek. Kiedy przyszedł czas na pożęgniania Dawid rzucił się nam na szyje i niemal z łzami w oczach powiedzial „Dziękuje za spełnienie mojego największego marzenia”.

 

Dziękujemy bardzo za pomoc w spełnieniu tego marzenia, szczególnie fantastycznemu miejscu jakim jest Escaperoom „Tkalnia Zagadek” za zapewnieniu nam ogromnych emocji w tym wyjątkowym dniu i firmie „Polbram” dzięki której Dawid otrzymał laptopa :)