Tuż po świętach Bożego Narodzenia, 27 grudnia, wybraliśmy się do Łęk Szlacheckich spełnić marzenie piętnastoletniego Dawida. Marzył on o własnej mini siłowni, a dokładnie o wielofunkcyjnym atlasie do ćwiczeń. W wyborze najlepszego sprzętu, transporcie oraz montażu pomógł nam Pan Andrzej, właściciel firmy Sport and fitness.
Popołudniu dojechaliśmy do domu Marzyciela i rozpoczęliśmy montaż. Było to trudne i czasochłonne zadanie, więc bez doświadczenia Pana Andrzeja na pewno zajęłoby nam to o wiele dłużej. Pomocy w realizacji marzenia udzielili również Robert oraz Dominik – jeden ze sponsorów. Dzięki wielu osobom chętnym do pracy sprawnie poradziliśmy sobie z zadaniem. Podczas naszej pracy, gotowa do pomocy rodzina Dawida zebrała się w pokoju, a Marzyciel już nie mógł się doczekać, kiedy będzie mógł wypróbować złożony atlas. Dawid może nie mówił dużo i pomimo, że starał się ukrywać swoje emocje, było widać jak bardzo się cieszy i jak dużą radość sprawiła mu nasza niespodziewana wizyta. Po skończonym montażu rodzice Dawida poczęstowali nas pysznym bigosem, ciastem oraz herbatą. Dawid w tym czasie testował wszystkie opcje treningowe nowego sprzętu do ćwiczeń. Po bardzo miłej rozmowie przy pysznie zastawionym stole musieliśmy wracać do Łodzi.

Nie mam wątpliwości, że atlas będzie często używany, bowiem przez ostatnie pół roku Dawid codziennie ćwiczył z hantlami. Teraz będzie mógł znacznie urozmaicić swoje treningi. Bardzo dziękujemy sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do spełnienia tego marzenia.