Możliwość uczestniczenia w spełnieniu marzenia to ogromny przywilej. To szansa na mnożenie radości dzięki dzieleniu się nią z innymi. To magia, która uskrzydla i motywuje do dalszego  działania. Naszej pełnej talentów Marzycielce, Klaudii, magia nie odstępuje na krok. To  czarodziejka o cudownym uśmiechu i niesamowitej wiedzy z wielu dziedzin. Dziewczynka zamarzyła o zestawie śpiewających pluszowych ptaków i lornetce. Wszystko po to, by poględzić swoja wiedzę w dziedzinie ornitologii.

Klaudia rozpoznała nasze wolontariuszki, które odwiedziły ją kilka tygodni wcześniej z misją odkrycia jej marzenia. Dlatego teraz chętnie przystała na wspólne zjedzenie podarowanego tortu z wizerunkiem ptaszków. Największą atrakcją dla Klaudii okazało się nie ciasto, a opłatkowe ozdoby w kształcie kwiatków.

Marzycielka nie mogła usiedzieć przy stole. Podejrzewała, zresztą całkiem słusznie, że tort to tylko pretekst odwiedzin wolontariuszek. Jako doświadczony obserwator ptasich zwyczajów niepostrzeżenie wyszła z pokoju i zlokalizowała zielone pakunki ukryte w korytarzu. Uśmiech, z jakim wróciła do stołu po dokonaniu swojego odkrycia już nie zszedł z jej twarzy do końca wieczoru.

Rozrywanie zielonego papieru i oglądanie cudownych upominków od sponsora sprawiało radość nie tylko Klaudii, ale wszystkim domownikom, którzy z wypiekami na twarzy kibicowali naszej przyszłej ornitolożce.

Pluszowe maskotki ptaków zostały wykonane z niebywałą precyzją, a odgłosy, które wydają są bardzo realne. A na etykietach, każdego z ptaków zapisano jego dokładną nazwę, co ułatwiało nam zabawę z Klaudią w rozpoznawanie odgłosów losowo wybranych ptaszków.  

Nadszedł w końcu moment rozpakowania ostatniego pakunku, w którym ukrywała się lornetka. Dziewczynka od razu wiedziała, co znajduje się w czarnym etui. Z pomocą uważnej mamy, Klaudia założyła lornetkę na szyję i podeszła do okna. Zabawa dla całej rodziny! Siedzący przy stole dziadek z uśmiechem dziękował za spełnienie marzenia ukochanej wnuczki.

Poweseleli także i mama i tata. Całe spotkanie przebiegło w niezwykle ciepłej atmosferze. Dwie młodsze siostry Marzycielki też były mocno zainteresowane spełnieniem marzenia.

Wspólny czas upłynął szybko, ale na długo pozostanie w naszej pamięci. Bardzo bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji tego marzenia.