W pewien chłodny, zimowy wieczór, odwiedziliśmy 14-letniego Patryka. Cała rodzina przyjęła nas niezwykle ciepło, poczęstowała herbatką i ciasteczkami. Już wcześniej wiedzieliśmy, że Patryk bardzo lubi gotować, postanowiliśmy więc podarować Mu książkę kucharską.

Jak się później okazało był to prezent trafiony w dziesiątkę, bo książka zawierająca pomysły na imprezowe przekąski na pewno przyda się Patrykowi i mamie, którzy uwielbiają wspólnie spędzać czas w kuchni. Ale to nie wszystko – Patryczek uwielbia też samochody. Jego pasja nie wzięła się znikąd, w końcu Jego tata prowadzi warsztat. Razem często grają w wyścigi na PlayStation i z chęcią oglądają zabytkowe auta. Wcale więc nas nie zdziwiło, kiedy Patryk wyjawił nam swoje największe marzenie – Spotkanie z Karolem Okrasą i przejażdżka Jego żółtą syrenką. Patryk jest zresztą wielkim fanem znanego kucharza, z zapałem ogląda Jego programy kulinarne, wszystkie nagrywa na płyty, by móc sięgnąć do nich w każdej wolnej chwili.

Chłopiec jest bardzo pogodnym i otwartym dzieckiem, który z radością spędził z nami czas opowiadając o swoich zainteresowaniach, wśród których znalazła się także niełatwa przecież matematyka. Na koniec niespodzianką okazała się piękna, czarna psinka Greta, która wyskoczyła z radością na nowych gości i postanowiła się z nami zaprzyjaźnić. Chłopiec uwielbia spędzać z nią czas, a Greta jest świetnym towarzyszem i przyjacielem. Patryk jest wspaniałym dzieckiem, radosnym i pogodnym, a spędzanie czasu z nim i Jego troskliwą rodziną było dla nas niezwykle przyjemne.