W piękne czwartkowe popołudnie, wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia ABC 2013 przy Parafii Miłosierdzia Bożego, wybraliśmy się do rodzinnego domu Kamila w Suchej Beskidzkiej. Cel wyprawy był jeden: spełnić wyczekiwane marzenie chłopca, którym był Xbox z kinectem i telewizorem.

Przed domem, z uśmiechem już czekali na nas rodzice chłopca. Weszłyśmy do środka z wielkimi pudełkami, zapakowanymi w śliczny papier. Okazało się, że w domu była prawie cała rodzina naszego Marzyciela. Tak jak i podczas pierwszego spotkania, atmosfera była bardzo miła. Kamil opowiedział nam o swoich ostatnich badaniach, pobycie w szpitalu – przez cały czas Chłopiec był bardzo uśmiechnięty i pełen energii.

Nie chcieliśmy trzymać Go dłużej w niepewności, więc postawiliśmy tajemnicze pudła na podłodze. Widać było radość na twarzy Chłopca. Chyba nie spodziewał się, że Jego największe marzenie spełni się po tak krótkim czasie! Po chwili zaczął rozrywać papier, po kolei sprawdzając zawartość każdego prezentu. Czuć było, że ta chwila jest dla naszego Marzyciela dużym przeżyciem.

Sekundę później niespodzianka była jeszcze większa – Sponsor okazał się być tak wspaniały, że nasz Marzyciel dostał jeszcze więcej gier niż sobie wymarzył. Z racji tego, że Kamil jest wielkim fanem piłki nożnej, największy uśmiech pojawił się na widok gry FIFA 2014 . Xbox z kinectem i telewizor – to było to, o czym Kamil marzył! Natychmiast przystąpiliśmy do instalowania sprzętu, żeby jak najszybciej sprawdzić jego techniczne możliwości. Pełno kabli, wtyczek, małych części– dzięki pomocy męskiej części towarzystwa, całkiem sprawnie udało nam się z nimi uporać. Po zainstalowaniu gry przystąpiliśmy do testowania. Piłka nożna – w tym właśnie Kamil próbował swoich sił i zanim się obejrzeliśmy, chłopcy już rozgrywali spotkanie Realu Madryt z Cracovią.

Kiedy nasz podopieczny testował nowy sprzęt, mama Chłopca poczęstowała nas przepysznym domowym ciastem. Kamil dostał również piękną laurkę.

Czas mijał w przemiłej atmosferze a nam szkoda było odjeżdżać.

 

Bardzo gorąco chcielibyśmy podziękować Stowarzyszeniu ABC 2013 przy Parafii Miłosierdzia Bożego za spełnienie marzenia Kamila. Fundusze na ten cel zebrane zostały podczas pierwszego rodzinnego festynu „ Dzieci Dzieciom” w Osny. Galerie zdjęć oraz relację z tego wydarzenia możecie zobaczyć na stronie:  

http://spkparyz.superszkolna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/103368/festyn_rodzinny_w_osny

Tobie Kamilu, życzymy dużo zdrowia i aby uśmiech nigdy nie znikał z Twojej twarzy.

Jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY!