Przedświąteczny piątek był dla każdego z Nas szalonym, pełnym niespodzianek dniem.
Ania, Nasza Marzycielka swoją przyszłość wiąże z prawem. Postanowiliśmy spełnić Jej marzenie o czarnym laptopie poprzez zaaranżowanie specjalnej rozprawy sądowej w Sądzie Okręgowym w Szczecinie, dzięki pomocy wielu wspaniałym ludziom – udało Nam się to!
W tym samym czasie, gdy Ania jechała do Szczecina, nie wiedząc jaka niespodzianka ją czeka, wolontariusze fundacji, adwokaci i sędziowie przygotowywali się do rozprawy. Punkt 11:00 rozpoczął się proces cywilny dotyczący unieważnionego losu świątecznej loterii, w której główną nagrodą był świerk kaukaski gdzie jednym z sędziów była Nasza Marzycielka Ania. Wszystko przebiegło sprawnie, bez pomyłek.
Na sam koniec rozprawy, Ania odczytała wyrok – bez jakiegokolwiek zająknięcia, jakby była sędzią już od wielu lat. Nawet błyski fleszy i kamery nie przeszkadzały.
Rozprawa była preludium do spełnienia marzenia! Po zakończeniu do działania przystąpili wolontariusze obdarowując Anie wymarzonym laptopem.
Wierzymy, że Ania jest na jak najlepszej ścieżce do tego, by piąć się wzwyż i robić to, co naprawdę w życiu ją interesuje . Rzeczy materialne nie są najważniejsze, choć często są bardzo ważnym elementem na drodze do celu. Oby i tym razem komputer służył jej do tego. Najważniejsze już ma-odwagę, siłę i determinację. I choć zawód prawnika do łatwych nie należy, to Ania swą postawą udowodniła, że nadaje się do tego idealnie.

 

W imieniu Naszej Marzycielki Ani jak i również wolonatriuszy szczecińskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie serdecznie dziękujemy sponsorowi Panu Zdzisławowi oraz jego rodzinie za pomoc w spełnieniu marzenia Ani.

 

Szczególne podziękowania kierujemy również do:

- Pani Prezes Sądu Okregowego w Szczecinie Halinie Zarzecznej za wyrażenie zgody na spełnienia marzenia Ani w Sądzie Okręgowym,

- Panu rzecznikowi prasowemu Sądu Okręgowego Michałowi Tomala - za ogromne zaangażowanie i profesjonalne podejście do tego wydarzenia,

- Pani Sędzi Katarzynie Mackojć, 

- Mecenas Marcie Lis-Ciszek i Mecenasowi Jakubowi Ciszek za zaaranżowanie rozprawy i wcielenie sie profesjonalnie w swoje role, a także za wielkie serce i za to, że są wiernymi przyjaciółmi Naszej Fundacji i Nas wspierają.

 

Dziękujemy również lokalnym mediom, którzy tak licznie przybyli, aby zrelacjonować to niezwykłe spełnienie:

- TP o/Szczecin, TVN24, Polskie Radio Szczecin, Radio Zet, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Gazeta Wyborcza, PAP, Moje Miasto, Kurier Szczeciński, Głos Szczeciński.