Upalne lipcowe popołudnie. Rozległa i zarazem urokliwa wieś na wschodzie naszego województwa. To tutaj mieszka pięcioletnia Natalia, która od dawna marzy o tym, aby zostać piosenkarką. Dziś jej największe marzenie się spełnia...

 

Na podwórku przed domem dziewczynki buduje się scena, taka z prawdziwego zdarzenia. Instalowany jest sprzęt nagłaśniający, montowane są reflektory. Kilkadziesiąt metrów dalej powstają miejsca dla publiczności. Wolontariusze dekorują scenę kolorowymi balonikami wypełnionymi helem, oraz przyozdabiają najróżniejszymi tkaninami w ulubionych odcieniach Natalki. Z głośników płyną pierwsze dźwięki dziecięcych melodii. Muzyka wabi sąsiadów, którzy coraz liczniej pojawiają się zaciekawieni tym, co dzieje się przed domem dziewczynki.

 

A w domu przygotowania są jeszcze bardziej emocjonujące. Natalka zakłada przepiękną różową sukienkę, uszytą specjalnie dla niej, na tę wyjątkową okazję. Pasuje idealnie. Dziewczynka tonie w kaskadzie muślinowych falban, przewiązanych ogromną kokardą. We włosy wplata różową opaskę, zakłada fiołkowe pantofelki i otwiera tajemnicze pudełeczko, którego wnętrze skrywa wytworną biżuterię. W niej Natalia promienieje niczym najprawdziwsza księżniczka. A z jej twarzy nie schodzi uśmiech.

 

Odrobina tremy pojawia się gdy konferansjer zapowiada występ dziewczynki, ale znika gdy publiczność  głośnymi brawami wita naszą Marzycielkę. Chwila ciszy i Natalka zaczyna śpiewać, kołysząc się delikatnie w rytm muzyki. Owacjom nie ma końca. Na twarzach wielu bliskich i przyjaciół dziewczynki pojawia się wzruszenie.  Zaraz potem na scenę wbiegają przyjaciółki Natalki , rodzeństwo i koledzy z sąsiedztwa z motylami, kwiatami i przeróżnymi wzorkami namalowanymi na policzkach. Wszystkie dzieci radośnie śpiewają z Marzycielką jej ulubione piosenki. Po chwili scena zostaje zbombardowana tysiącem baniek mydlanych rozpylanych w powietrzu przez tajemnicze urządzenie umiejscowione tuż za sceną, które szybko staje się największą atrakcją.

 

Natalka promienieje. Śpiewa, tańczy, biega wokół sceny. Jest szczęśliwa.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Serdecznie dziękujęmy za pomoc w realizacji marzenia Natalki:

 

- Firmie KT Sound z Rzeszowa, za umożliwienie Marzycielce wykonania występu wokalnego na profesjonalnej scenie oraz za udostępnienie oświetlenia i obsługę nagłośnienia

- Studiu Mody Prestige z Rzeszowa za uszycie sukienki dla Marzycielki

- Firmie Trans Spaw za umożliwienie napełnienia helem balonów, które stanowiły wyjątkową dekorację

- Anonimowemu Sponsorowi, za pokrycie wszystkich pozostałych kosztów związanych z realizacja marzenia

 

Szczególne podziękowania należą się rodzinie Natalki, za wyjątkowo serdeczne przyjęcie zarówno wolontariuszy jak i sponsorów oraz wsparcie i zrozumienie w dążeniu do realizacji największego marzenia dziewczynki.

 

 

Relacja i fotografie: Basia Szydełko