W poniedziałkowe upalne popołudnie wybrałyśmy się do kliniki na spotkanie z naszą nową Marzycielką. Gosię zastałyśmy w sali. Otoczona wianuszkiem pań w różnym wieku (siostra, mama, ciocie) nie zauważyła, kiedy weszłyśmy. Zrobiło się małe zamieszanie, ciocie wyszły z sali (czyżby pouciekały na nasz widok? Niemożliwe, aż tak strasznie z Dorotą nie wyglądamy przecież!).

Wręczyłyśmy Małgosi lodołamacz, który na dłuższą chwilę zaabsorbował naszą uwagę. Podarowałyśmy Marzycielce aparat fotograficzny. A ponieważ nie była to tzw. "cyfrówka", musiałyśmy się zająć włożeniem filmu, co wbrew pozorom nie jest czynnością prostą! Padło na mnie. Po kilku próbach udało się. Dorota rozpoczęła małą lekcję obsługi aparatu, objaśniła różne jego funkcje i Małgosia zaczęła robić zdjęcia. Ona nam, ja jej, ogólnie było dużo pstrykania, błysków lamp i śmiechu.

Małgosia opowiedziała nam trochę o sobie. W czerwcu skończyła szkołę podstawową. Świadectwo mogła odebrać sama (gratulujemy!), a do szkoły pojechała na hulajnodze, bo tak się akurat złożyło, że miała nogę w gipsie. Powiedziała krótko: „tak mi było najwygodniej", a na widok naszych zdziwionych min wzruszyła tylko ramionami.

Nasza Marzycielka interesuje się muzyką i życiem gwiazd. Informacji o nich szuka w różnego rodzaju czasopismach i w Internecie. Jej największą idolką jest Doda. Gosia pochwaliła się nam swoimi zdobyczami - autografami wykonawców, których koncertów wysłuchała niedawno. Powiedziała, że część z nich zdobyła samodzielnie, a kilka z pomocą znajomych. Miała w planach wybrać się na koncert Dody, ale niestety artystka odwołała przyjazd do rodzinnego miasta Gosi z powodów osobistych.

W końcu przeszłyśmy do rozmowy o celu naszej wizyty. Małgosia na chwilę zawiesiła głos, jakby jeszcze do końca zastanawiała się, jakie dokładnie marzenie wypowiedzieć. I w końcu powiedziała, że bardzo chciałaby dostać komputer stacjonarny z dostępem do Internetu. Gosia miała kiedyś komputer, ale oddała go siostrze, kiedy ta studiowała. Teraz marzy o tym, aby mieć swój własny!

Małgosiu, było nam bardzo miło Cię poznać. Postaramy się zrobić wszystko, by spełnić Twoje Marzenie! A ty pamiętaj, co nam obiecałaś! Mamy nadzieję, że niedługo zobaczymy się znów.