W słoneczne popołudnie umówiłyśmy się z wizytą do podopiecznego Tobiasza. Już na wejściu do klatki schodowej miło zapachniało słodkimi, pieczonymi rogalikami. Podobno zamysł był taki, aby zwabić nas do odpowiedniego mieszkania. Na powitanie od nas dla Tobiasza miły pluszak - przytulak oraz puzzle tematyczne.

W towarzystwie Tobiasza, rodziców i starszej siostry rozpoczęła się miła pogawędka. Wspólnych tematów było co niemiara. Od ekonomii, sportu przez języki obce po zwierzątka latające. Tobiasz był zagorzałym biegaczem po terenach górskich. Pokazał, jak wyglądają specjalne buty do tego typu sportu. Zaprosił nas do swojego pokoju w klimacie górskim, który był prezentem i niespodzianką od rodziców oraz przyjaciół rodziny. Opowiadał niesamowite historie, można było słuchać i słuchać.

Obecnie, gdy zdrowie nie pozwala na tak wyczynowe biegi, Tobiasz skupia się na poznawaniu ciekawych osobowości. Jak na razie robi to poprzez czytanie książek. Fascynuje go zdobywanie szczytów w trochę inny sposób - ten sposób to "od zera do milionera". Osobowość, która obecnie wywiera na nim ogromne wrażenie to Rafał Brzoska. Gdyby miał sposobność osobiście porozmawiać z idolem, oznajmił nam, że wejście na K2 to byłby tak zwany "pikuś". To marzenie dodałoby mu skrzydeł, potem mógłby osiągać swoje szczyty.

Wierzymy, że tak ciekawej osobowości jak Tobiasz uda się osiągnąć sukces. Posiada ogromną wiedzę, ma niesamowitą pasję, pragnie zdobywać więcej i piąć się wyżej… Trzymamy kciuki!!!