„Ogólnopolski Dzień Marzeń” w Kielcach

„Ogólnopolski Dzień Marzeń” w Kielcach

19 września 2021

W sobotę, 25  września 2021 roku, kielecki oddział Fundacji Mam Marzenie z radością zaprasza  do wspólnego celebrowania kolejnej edycji Ogólnopolskiego Dnia Marzeń. Celem tejże akcji jest podkreślenie ważności  profilaktyki zdrowotnej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, bo dla choroby wiek nie ma znaczenia. W tę szczególną akcję pragniemy zaangażować jak największe grono uczestników! Bądźmy razem w Galerii Korona w Kielcach w pobliżu atrium, od 13 do 17. Ciebie też nie może tam zabraknąć!

Ogólnopolski Dzień Marzeń to radosna i pełna energii akcja, która w Kielcach z roku na rok zaskakuje swoją formą. Tym razem nasz Zespół zdecydował, aby wszystkie atrakcje były nie tylko barwne, ale też unaoczniały wartość sportu w zdrowym stylu życia. Nie od dziś przecież wiadomo, iż ruch to  zdrowie.

Podążając za tą tezą, wyposażyliśmy się w moc  atrakcji o charakterze sportowym. Będzie zatem wesoło, sportowo, bajkowo i – przede wszystkim zdrowo! Akcja od samego startu nabierze dużego tempa, prezentując szeroki wachlarz atrakcji:

  • o godz. 14.00 zapraszamy na warsztaty zumby dla dzieci. Jesteśmy przekonani, że połączenie tańca i zabawy, to dwa składniki, które wywołają szerokie uśmiechy na twarzach naszych towarzyszy- niezależnie od wieku,
  • o godz.15.00 zachęcamy do obejrzenia pokazu akrobatyki w wykonaniu młodych akrobatów o dużym potencjale. Może będzie to dla Ciebie pierwsze spotkanie z akrobatyką, które zaowocuje rozwinięciem nowej pasji?
  • o godz.16.00 serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego występu zawodników trenujących Krav Magę. Nasi trenerzy gorąco zachęcają do wspólnego treningu, odwzorowania ruchów. W zanadrzu mają już także kilka trików samoobrony, którymi chętnie się podzielą. Efekty tego treningu mogą okazać się naprawdę zdumiewające!
  • przez cały czas trwania akcji zachęcamy do darmowych konsultacji dietetycznych, które pomogą zmodyfikować codzienny jadłospis. Dietetyk udzieli również porad, dzięki jakim spożywanym produktom można zminimalizować ryzyko choroby,
  • podczas akcji rozdane zostaną produkty farmaceutyczne, które wesprą w zachowaniu dobrej kondycji jesienią.

Ogólnopolski Dzień Marzeń to wyjątkowa data, która musi być wymarzona– z tego powodu zawsze staramy się nadać jej nutkę bajkowości i pozwalamy sobie pobujać w obłokach– w naszym oddziale najpiękniej robi to Kubuś Puchatek, który przybywa do nas aż ze Stumilowego Lasu! Akcentu spełnionych już marzeń dodaje nam- z kolei- wsparcie naszego zaprzyjaźnionego sportowca, p. Sławomira Szmala, który chętnie opowiada historię o tym, jak dzięki swojemu uporowi udało mu się wejść do świata sportu. Każde spotkanie z nim jest dla nas niewyczerpanym  źródłem motywacji. Dla zainteresowanych i wytrwałych fanów przekaże z radością mnóstwo autografów. Nasze spotkanie nabierze palety rozmaitych kolorów dzięki konkursom plastycznym oraz  kolorowankom uzupełnianym za pomocą piasku.  O różnorodności barw dużo wiedzą również dwie pomocne wróżki, które pomalują zainteresowanym twarze- motywów bajkowych, jak i zwierzęcych mają bez liku i na pewno odważą się ich użyć!

W kieleckim oddziale zawsze stawiamy na moc: możliwości i rozwoju!

Aby wszystko się udało potrzebny nam jest udział dzieci- tych małych i dużych. Razem na pewno uda nam się stworzyć piękne święto, które zapamiętamy na następny rok, a może nawet dłużej.

Oczywiście na wszystkich uczestników zabawy będą czekać małe upominki i łakocie.

Czekamy właśnie na Ciebie!

O Ogólnopolskim Dniu Marzeń:

Historia Ogólnopolskiego Dnia Marzeń rozpoczęła się od marzenia Krystiana, podopiecznego Fundacji Mam Marzenie, którego największym marzeniem jest przebadanie jego kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”. Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcję pt. „Ogólnopolski Dzień Marzeń”. Celem tego dnia jest uświadomienie wszystkim jak ważne są marzenia oraz profilaktyka zdrowotna.

Fundacja Mam Marzenie istnieje już 18 lat. Jej działalność w całości opiera się na zasadach wolontariatu. Wolontariusze wierzą, że spełnianie marzeń dostarcza chorym dzieciom wiele radości i wiary na lepsze jutro. Na stronie internetowej www.MamMarzenie.org, można znaleźć wszystkie informacje o spełnionych i oczekujących na spełnienie marzeniach oraz w jaki sposób można wspomóc działalność fundacji.