W piękną słoneczną niedzielę udało się nam odbyć on-line nasze pierwsze spotkanie z 9-letnią Lenką oraz jej mamą. Marzycielka na początku była dość nieśmiała, ale już po chwili z pomocą swojej ukochanej suczki Luny rozkręciła się i zaczęła do nas serdecznie uśmiechać, jednocześnie bawiąc się ze swoim czworonogim przyjacielem, stęsknionym za wspólnymi psotami. Jak się okazało, marzycielka uwielbia grafikę i maluje obrazy, które tworzy przy wykorzystaniu nieprzeciętnej wyobraźni i zmysłu przestrzennego. Oprócz tego ma wielkie serce, bo później razem z mamą wystawia je na aukcje, aby w ten sposób pozyskiwać środki, które mogą pomóc w leczeniu innych dzieci. Dziewczynka jest bardzo utalentowana i oprócz obrazów, lubi wykonywać prace techniczne z wykorzystaniem kleju na gorąco oraz pudełek, z których zrobiła ostatnio podobiznę swojego drugiego przyjaciela – pluszowego królika o wdzięcznym imieniu Pasztet. 

Po przełamaniu lodów zdradziła nam również o czym marzy. Jej największym pragnieniem jest dostać czarny laptop z podświetlaną, kolorową klawiaturą, który służyłby jej do poszerzania umiejętności graficznych oraz umilał czas spędzony w szpitalu. Ważne jest też, aby sprzęt miał maksymalnie 14-calowy ekran i był jak najlżejszy, by nadmiernie nie obciążał Lenki, która z wielką odwagą znosi leczenie. Po przełamaniu lodów zdradziła nam również o czym marzy. Jej największym pragnieniem jest dostać czarny laptop z podświetlaną, kolorową klawiaturą, który służyłby jej do poszerzania umiejętności graficznych oraz umilał czas spędzony w szpitalu. Ważne jest też, aby sprzęt miał maksymalnie 14-calowy ekran i był jak najlżejszy, by nadmiernie nie obciążał Lenki, która z wielką odwagą znosi leczenie.

Po tym wirtualnym spotkaniu i radości z jaką dziewczynka nam opowiadała o tym, jak ma wyglądać laptop, nie mamy wątpliwości, że to właśnie on jest jej największym marzeniem. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zabrać się czym prędzej do pracy i spełnienia marzenia, by Lenka już wkrótce mogła się cieszyć ze swojego wymarzonego sprzętu.

Jeśli chcesz pomóc w realizacji tego marzenia, skontaktuj się Krzysztofem Kirejczykiem pod numerem telefonu 661 913 901 mailem krzysztof.kirejczyk@mammarzenie.org lub dokonaj wpłaty na numer konta 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461 tytułem: Lena, Czarny laptop z kolorową klawiaturą, o. Warszawa.