Pewnej deszczowej, czerwcowej soboty grupa wolontariuszy wybrała się do Loryńca – kaszubskiej wsi położonej w powiecie kościerskim w celu spełnienia marzenia małej Amelki. Nasza marzycielka pragnęła zostać księżniczką disco polo, a więc zorganizowaliśmy jej imprezę, aby właśnie tak mogła się poczuć. Przez cały proces organizacji wspierała i współpracowała z Nami mama Amelki, za co serdecznie dziękujemy, pomogła Nam między innymi wynająć salę, a także załatwiła samochód, którym nasza marzycielka dotarła na wydarzenie. Ekipa wolontariuszy w godzinach przedpołudniowych udała się na salę, by wszystko dokładnie przygotować. Nasz DJ rozstawił swój sprzęt, zorganizowaliśmy poczęstunek dla rodziny i przystroiliśmy salę, a na koniec poprzebieraliśmy się w wypożyczone stroje, by wczuć się w rytmy discopolowej zabawy. Męska część grona w tym czasie rozstawiała piękny, różowy zamek, jako kolejną niespodziankę dla naszej Amelki. Przed godziną 15 zaczęła zjeżdżać się rodzina dziewczynki, a zaraz po nich przyjechała nasza księżniczka. Do ostatniej chwili nie wiedziała, co ją dzisiaj czeka, więc wydarzenie okazało się wielką niespodzianką dla czteroletniej gwiazdy. Po wejściu na salę jeszcze skrępowana troszeczkę obejrzała pierwsze prezenty. Zachwyciła się zamkiem, a jeszcze bardziej tym co było w jego wnętrzu – różowym rowerkiem. Od razu zaczęła zataczać koła po całej sali i ciężko było ją od niego oderwać. Na szczęściu udało nam się to zrobić w celach zaczęcia tańców i konkursów. Amelka szybko rozkręciła całą zabawę, wygrała konkurs tańczenia z balonem i w tańcowaniu na gazecie także szło jej całkiem nieźle. Na parkiecie pojawiło się sporo członków rodziny i innych dzieci. Wszyscy chętnie świętowali spełnienie marzenia Amelki, a cała uroczystość została udokumentowana. Po konkursach i rozdaniu nagród nadszedł czas na koronację, Amelka dostała od Nas ‘prawdziwą’ koronę i małe podarunki. Uśmiech z jej twarzy nie znikał nawet na moment, szczególnie podczas rozpakowywania wszystkich upominków. Udało Nam się zrobić pamiątkowe zdjęcia z całą rodziną, wysłuchać ostatnich hitów jak „Jesteś szalona” lub ,,Przez twe oczy zielone” i pożegnaliśmy się z naszą małą marzycielką.

Amelko, jesteś śliczną i odważną dziewczynką, a spełnienie Twojego marzenia było dla nas zaszczytem. Mamy nadzieję, że całe lato przejeździsz na swoim nowym rowerze, a w czasie deszczu schowasz się w różowym zamku. Jesteśmy przekonani, że imprezę, podczas której stałaś się księżniczką disco polo zapamiętasz na długie lata, a na myśl o niej uśmiech nie zniknie z Twojej twarzy. I tego Ci życzymy.

Dziękujemy Panu Adamowi, Panu Marcinowy, Stowrzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi i Kultury Kiełpie, firmie Party Tino i Gminie Kościerzyna za pomoc w realizacji marzenia Amelki! Wypożyczalni przebrani.pl oraz kokoszanel za piękne stroje dla wolontaruszy.