To był naprawdę niesamowity dzień! Mimo, iż pogoda nie dopisała, w powietrzu czuliśmy spełniające się marzenie. Z Marzycielką i Jej Rodzicami spotkaliśmy się w chorzowskim ZOO. Czekały na nas koordynatorki, które wyjaśniły, jaki będzie porządek tej przygody pośród dzikich zwierząt.

Pierwszym punktem programu była wizyta w pawilonie zamieszkałym przez żyrafy - niezwykle imponujące i majestatyczne. Ania niewątpliwie czuła przed nimi respekt, jednak świetnie sprawdziła się (z pomocą Taty) w roli osoby karmiącej te ogromne zwierzęta.

Kolejnym etapem było odwiedzenie maleńkich małp i lemurów, które - ze względu na gabaryty - były dla Ani znacznie bardziej "osiągalne". Zwierzątka przywitały nas ochoczo i z wielkim zainteresowaniem przyglądały się naszej Marzycielce, dosłownie z każdej strony. Ania rozochociła się i karmienie małpek sprawiało jej ogromną frajdę; podobnie było w mini ZOO, gdzie mieszkają sarny wietnamskie i kucyki. Przy tej okazji Ania zapragnęła zobaczyć świnki - tak też się stało, bo - jak się okazało - właśnie spały sobie w najlepsze w boksie za naszymi plecami.

Następny etap był wyzwaniem - antylopy wielkości rosłego konia! W rzucaniu jabłek tym olbrzymom zdecydowanie musiał pomagać Tata, ale Ania chętnie dawała im jeść z ręki przeróżne smakołyki.

Zimny deszcz nie ustawał, a my musieliśmy powoli opuszczać naszych rogatych przyjaciół. Przy okazji zobaczyliśmy jeszcze domagające się uwagi i warczące niczym silniki samochodowe ssaki z rodziny wołowatych - gnu.

Na koniec udaliśmy się do pawilonu dydaktycznego, w którym odbyło się prawdziwe przyjęcie! Urodzinowe balony, "zoologiczny" tort i... ostatni goście - wąż, królik i świnka morska! Marzycielce wyjątkowo spodobał się wąż, zaś królik niemalże zasnął na Jej rączkach. Po przyjęciu nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i podziękowań, załadowaliśmy samochód upominkami i ruszyliśmy do wyjścia.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację spełnienia marzenia Ani, w szczególności:

Pani Jolancie Kopiec - Dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego
Opiekunkom pawilonów ZOO: Pani Alinie Klosce oraz Pani Iwonie Jastrzębskiej

Panu Hubertowi
oraz
Pani Agnieszce Lach za piękny zoologiczny tort :)