Nasza kolejna marzycielka – Marika pochodzi z Koszalina. Imię Marika oznacza „być wspaniałym” i co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Idealnie pasuje to do naszej Marzycielki. Moglibyśmy jeszcze dodać, że Marika to pogodna, uśmiechnięta dziewczyna, która, kiedy znajduje swoją pasję – to oddaje się temu bez pamięci, z pełnym zaangażowaniem.

Przed spotkaniem dowiedziałyśmy się, że Marika bardzo lubi serial Violetta. Kiedy weszłyśmy do mieszkania Mariki i jej Mamy – wiedziałyśmy, że Marika nie tylko lub ten serial, ale go wręcz uwielbia. Świadczyła o tym ilość gadżetów – perfumy, kosmetyki, poduszki, kalendarze. Zaczęłyśmy powoli nabierać pewności, że to właśnie z „Violettą” będzie związane marzenie naszej podopiecznej.

Marika jednak nas zaskoczyła. W trakcie rozmowy, kiedy zaczęłyśmy delikatnie podpytywać, o czym marzy nasza Marzycielka, Marika zaczęła opowiadać o serwisach informacyjnych. Okazało się, że od godziny 17 Marika zasiada przed telewizorem, żeby śledzić po kolei wszystkie programy poczynając od „Teleexpresu” poprzez „Panoramę” skończywszy na „Wiadomościach”.

Ale nasza Marzycielka nie robi tego tylko dlatego, by być na bieżąco z informacjami z zza granicy i z kraju, ale przede wszystkim ze względu na fascynację osobami, które je prowadzą. 

Uwielbia oglądać, w jaki sposób ubrane są prezenterki, jak prowadzą program, w jaki sposób przekazują najważniejsze wiadomości. Czy Marika pragnie zostać zatem kiedyś prezenterkę, a teraz chciałaby na jeden dzień zasiąść przed kamerą, żeby przekazać Polakom najważniejsze informacje dnia? Nie – Marika najbardziej na świecie chciałaby spotkać te prezenterki na żywo, pobyć w ich towarzystwie, porozmawiać z nimi, popatrzeć jak pracują. Poprowadzenie programu może nie jest wykluczone, ale twierdzi, że nie czuje się do końca na siłach.

Wybór tylko jednej osoby, z tylu wspaniałych prezenterek, był dla dziewczynki nie lada dylematem. Wahała się, bo najchętniej spotkałabym się ze swoimi dwiema najbardziej ulubionymi Beatami – Olech i Tadlą. Obie ceni za szyk, profesjonalizm. Czułyśmy się okropnie, kiedy prosiłyśmy o wybór tej jednej osoby. Po dłuższej chwili, przejrzeniu wszystkich wycinków gazet o swoich idolkach, Marika zdecydowanym głosem wypowiedział na głos swoje marzenie:

„P R A G N Ę  S P O T K A Ć  S I Ę  Z  P A N I Ą  B E A T Ą  T A D L Ą.”

Wierzymy w spełnienie tego marzenia, tak mocno jak wierzy w nie Marika. A wiara Mariki jest naprawdę wielka i silna. 

 

Kontakt z wolontariuszem prowadzącym:

Karolina Górska telefon: 607-182-738

adres e-mail: karolina.gorska@mammarzenie.org