Spotkałyśmy się późno – po godzinie 20tej, kiedy cały oddział powoli układał się do snu. Kamila początkowo była speszona i troszkę zdenerwowana. Dopiero przyjechała do szpitala i jeszcze nawet nie zdążyła zjeść kolacji. Kamili towarzyszyła mama, która z humorem wspiera ją w walce z chorobą.

Kamila to dzielna, uśmiechnięta dziewczynka, która przede wszystkim marzy o tym, aby wrócić do szkoły. Dlatego „przełamałyśmy lody” rozmową właśnie o szkole i kolegach z klasy. Kamila lubi każdy przedmiot, ale przede wszystkim wf bo właśnie wtedy może oddawać się swojej pasji – grze w piłkę nożną. Ponieważ grywa zwykle z kolegami, zapytałyśmy ją o kontuzje, jednak szybko uspokoiła nas informacją, że właściwa gra jest zupełnie bezpieczna. Kamila jest również wielką „psiarą” – z wielką radością opowiadała nam o swoim psiaku oraz z zainteresowaniem słuchała opowieści o naszych pupilach. W tym momencie wiedziałyśmy już, że udało nam się złapać z Kamilą wspólny język i postanowiłyśmy przejść do tematu Marzeń.

Gdy zaczęłyśmy opowiadać Kamili o Fundacji okazało się, że wszystko już o nas wie – zbadała, z kim ma się spotkać przez Internet. Bardzo nam to zaimponowało! Wyznała, że wie już, jakie marzenie miałybyśmy jej pomóc spełnić, jednak jeszcze nie była gotowa, aby nam o nim opowiedzieć. Dlatego opowiedziałyśmy Kamili o kategoriach marzeń i starałyśmy się namówić ją na wybranie jednego marzenia do każdej kategorii. Następnie każdemu nadałyśmy odpowiedni priorytet. I jest – udało się! Odkryłyśmy wspólnie to, o czym najbardziej marzy Kamila – o odbyciu fascynującej wycieczki na Teneryfę, w towarzystwie mamy i siostry, z którymi przez chorobę w ostatnim czasie nie spędzała wystarczająco dużo czasu. Kamila opowiedziała nam, że marzy o zwiedzaniu wyspy i robieniu jej zdjęć oraz o zjeżdżaniu z wysokich, zakręconych ślizgawek. Postanowiła już teraz kupić kilka strojów kąpielowych i czekać, aż jej marzenie będzie mogło się spełnić.

My wolontariusze `zakasujemy` więc rękawy i bierzemy się do pracy by móc jak najszybciej spełnić marzenie naszej nowej marzycielki.

 

Kontakt z wolontariuszem prowadzącym:

Małgorzata Dąbrowska telefon: 606-113-615

adres e-mail: malgorzata.dabrowska@mammarzenie.org