Monika siatkówką interesuje się od kilku lat. Kiedy pozwalał na to stan zdrowia, sama często odbijała piłkę. Pomimo choroby nie straciła jednak pasji do tej pięknej dyscypliny sportu i swojej ulubionej drużyny - PGE Skry, którą od zawsze chciała zobaczyć w akcji. W poniedziałkowe popołudnie mieliśmy okazję spełnić jej marzenie.

Zostaliśmy zaproszeni na trening siatkarzy Skry Bełchatów, odbywający się w łódzkiej Atlas Arenie. Z bliska Monika mogła zobaczyć jak wyglądają przygotowania do meczu z Knack Roeselare. Dzień później z trybun łódzkiej hali po raz pierwszy obserwowała zmagania bełchatowskich siatkarzy w Lidze Mistrzów, w tym swojego ulubionego gracza - Mariusza Wlazłego, który na oczach naszej marzycielki doprowadził PGE Skrę do kolejnego zwycięstwa. Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu będzie miłym wspomnieniem, do którego często będzie powracała i który umocni ją w powrocie do zdrowia.

Szczególne podziękowania za zaangażowanie w realizację marzenia należą się osobom odpowiedzialnym za marketing PGE Skry Bełchatów: Panu Tomaszowi Koprowskiemu i Pani Marii Cupiał oraz wszystkim zawodnikom drużyny za poświęcony czas.