Nadszedł długo wyczekiwany czas spełnienia marzenia. Spotkałyśmy się na lotnisku w ciepłe jesienne popołudnie. Miałyśmy przyjemność spotkać się również z Panią Romką, która odprowadziła nas, życząc niezapomnianych wrażeń.

Po prawie sześciu godzinach lotu zaczęła się nasza przygoda z Teneryfą. Rozpoczęłyśmy ją jak prawdziwe wczasowiczki, odpoczywając na leżakach przy basenie. Po pysznym lunchu poszłyśmy przywitać się z oceanem. Usiadłyśmy na wulkanicznym piasku w otoczeniu palm i podziwiałyśmy uroki Hiszpanii planując atrakcje na kolejne dni.

Drugi dzień był dniem wyprawy do wodnego królestwa, czyli Siam Parku. Dojechałyśmy tam cudownym autobusem bez dachu podziwiając widoki podczas jazdy. Park był ogromny a niezliczone atrakcje wprawiły nas w stan euforii. Spędziłyśmy tam kilka godzin na świetnej zabawie. Najbardziej spodobały nam się sztuczne fale sięgające kilku metrów.

Trzeciego dnia czekała nas prawdziwa wyprawa jeepem. Naszym celem był wulkan El Teide - najwyższy szczyt Hiszpanii sięgający 3718 npm. O wczesnej godzinie spotkałyśmy się z przewodnikiem i rozpoczęłyśmy przygodę. Droga była stroma i kręta a krajobraz niczym z amerykańskich filmów. Gdy dotarłyśmy na taras widokowy i zobaczyłyśmy chmury pod nami poczułyśmy się cudownie.

Następnego dnia czekało nas wyjątkowe przeżycie. Zdecydowałyśmy się na nurkowanie w oceanie. Założyłyśmy profesjonalny strój i sprzęt i oddałyśmy się głębi oceanu. To, co zobaczyłyśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Najbardziej zauroczył nas żółw, którego miałyśmy okazję karmić. Ostatnią naszą wycieczką była podróż dookoła wyspy z przystankiem w Loro Parku. Tam obejrzałyśmy pokazy zwierząt, okazy endemicznej przyrody jednak największe wrażenie zrobiło na nas oceanarium. Widok rekinów nad naszymi głowami przyprawiał o dreszcze.

Ostatni dzień był dniem pożegnania z Teneryfą. Niezapomniany będzie ostatni spacer brzegiem oceanu. Była to najwspanialsza przygoda naszego życia.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy się do jej realizacji przyczynili a w szczególności, firmie Rainbow Tours, Absolwentom PWSZ 2014  w Koninie oraz Pani Małgosi P. .