Zakończenie roku szkolnego za pasem, a My, jako Fundacja mieliśmy możliwość dostąpienia zaszczytu spełnienia marzenia naszej wspaniałej Marzycielki Ani. W upalny wtorek dziewczynka wraz z rodzicami przyjechała do Białegostoku, oczywiście niczego nie świadoma, co się nie lada szykuje. Była bardzo zaskoczona, że samochód zatrzymał się pod budynkiem TVP Białystok, pod pretekstem ważnej sprawy Taty. Niczego niespodziewającą się Marzycielkę zaprosiliśmy na pierwszą lekcję nauki fotografii do profesjonalisty. Od tej pory uśmiech i zadowolenie z twarzy nastolatki już przez całe nasze spotkanie nie znikał. Było widać, jak bardzo Ania jest szczęśliwa.

O umówionej godzinie przyszedł po Anię Pan Andrzej, który zaprowadził nas wszystkich do swojego królestwa. Na nic już nie było trzeba czekać. Od razu wręczyłyśmy Marzycielce Jej największe marzenie. Ze wszystkich emocji i wrażeń, Ani zabrakło aż słów. Dziewczyna była bardzo szczęśliwa rozrywając zielony papier z wielkiego pudła, wiedziała przecież, że Jej marzenie się właśnie spełnia. I się zaczęło……….. Aparat, obiektyw, karta, wszystko było trzeba do siebie dopasować. Lekcja nauki poszła w ruch. Ania z wielkim zaangażowanie słuchała Pana, sama starała się wszystko poskładać. Kiedy aparat był już gotowy do zdjęć, przyszła pora na próbne fotografie. Pierwsze zdjęcie wykonane…. Uff, wszystko idealnie działało. Potem przyszła kolej na naukę ustawiania ostrości, wybierania odpowiedniej funkcji do konkretnego zdjęcia. I tak Ania pod okiem znakomitego fotografa uczyła się ciekawych rozwiązań dotyczących fotografowania. Ale to nie było wszystko, Marzycielko otrzymała również specjalny statyw, który na 100 % przyda się do robienia zdjęć. Połączenie aparatu ze statywem i było już wszystko wiadome. Marzenie się spełniło!!! Ania tego pięknego dnia dostała to, o czym tak bardzo marzyła. Radość dziewczyny z popołudniowej niespodzianki udzielił nam się wszystkim już na cały dzień.

Aniu, mamy nadzieję, że lustrzanka ze statywem przyda się w rozwijaniu Twoich niecodziennych pasji i zainteresowań związanych z fotografią. Wierzymy, że dzięki temu będziesz mogła pogłębiać swoją wiedzę i zdobywać doświadczenie. Tak bardzo się cieszymy, że mogłyśmy spełniać Twoje marznie i wywołać na Twojej twarzy, jak że cudowny uśmiech. Dziękujemy i życzymy powodzenia!!!

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do spełnienia największego marzenia Ani. Marzycielka przeżyła niezapomniane chwile i wiele jeszcze przed Nią pięknych emocji przy wykonywaniu zdjęć. Będzie mogła utrwalać chwile, krajobrazy, postacie, które kocha i chce uwiecznić na fotografiach. Dziękujemy Panu Andrzejowi za doskonałą lekcję i możliwość rozwijania talentu pod Pańskim okiem. Takie chwile jak dzisiaj pozwalają wierzyć, że szczęście chorych dzieci jest w zasięgu ręki, a My zapewniamy, że wdzięczność Marzycieli jest nie do przecenienia.