Sobota, 28 lipca ma być dniem, w którym spełni się największe marzenie naszej Marzycielki Martynki. W upalny poranek podjeżdżamy pod dom bohaterki całej wyprawy, która w pełnej gotowości i towarzystwie swojej rodziny czeka na nas na podwórku. Razem z Martynką do naszego samochodu wsiada jej mama Jola i siostra Natalka. Cel podróży? Bielany Wrocławskie, a dokładniej główna siedziba spółki ATM Group - producenta wielu popularnych seriali. Martyna jest wielką fanką „Pierwszej Miłości", czyli jednej z najbardziej znanych produkcji ATM-u. To właśnie plan tej telenoweli nasza Marzycielka pragnęła odwiedzić, by na żywo zobaczyć „w akcji" swoich ulubionych aktorów. I nareszcie nadszedł dzień, kiedy jej marzenie miało się spełnić.

Po godzinie jazdy docieramy na miejsce, gdzie wita nas Pani Magda- nasza przemiła przewodniczka po filmowym świecie. Na początek Martynka dostaje powitalną paczkę, a w niej mnóstwo zdjęć i plakatów, które posłużą jako miejsce na autografy. Nasza mała Marzycielka od pierwszych minut jest bardzo przejęta i chyba nie do końca wierzy, że jej marzenie właśnie zaczyna się spełniać. Ruszamy zwartą grupą za Panią Magdą, zwiedzać serialową krainę. Najpierw Martynka ma szansę podglądnąć jak pracują aktorzy, statyści i ekipa techniczna, podczas kręcenia jednej ze scen. Dzięki temu mała Marzycielka osobiście poznaje Miśka Koterskiego, czyli serialowego „Kaśkę". Jest czas na autografy i wspólne zdjęcie. Później kolejna niespodzianka- na planie pojawia się Aleksandra Zienkiewicz, odtwórczyni roli Kingi, jednej z ulubionych bohaterek Martyny. Pani Ola w towarzystwie profesjonalnego fotografa oprowadza nas po planie filmowym. Marzycielka odwiedza zaaranżowane mieszkania, przygląda się rekwizytom i „od kuchni" poznaje tajniki sztuki filmowej. Serialowa Kinga dokłada kolejny autograf do kolekcji, a my ruszamy do garderoby. To istnie kobiece miejsce - mnóstwo tu sukienek, przeróżnych strojów i kapeluszy. Odwiedzamy aż 3 takie pomieszczenia a dawka wrażeń jest na tyle duża, że robimy krótką przerwę na drzemkę :) Martynka regeneruje siły, potem pobudka i smaczny obiad. Kolejny etap ­­to wizyta w charakteryzatorni. Marzycielka oddaje się w ręce charakteryzatorki, która serwuje jej profesjonalny makijaż. Po tej wizycie Martyna wygląda jak prawdziwa gwiazda filmowa! Pozostaje więc tylko wyruszyć z powrotem na plan. Tu kręcona jest kolejna scena, jak się okazuje nasza Marzycielka również weźmie w niej udział. Główni aktorzy - Aneta Zając, Mikołaj Krawczyk i Michał Czernecki - przyszykowali dla niej nie lada atrakcję. Obserwujemy przygotowania d­o zdjęć - statyści gotowi, aktorzy powtarzają teksty, ostatnie uwagi reżysera... Cisza na planie! Kamera! Akcja! Do serialowego baru wchodzą Marysia i Hubert, spotykają tam Pawła, rozmawiają o umówionym spotkaniu, wszystko zgodnie ze scenariuszem... Ale co to? Te dialogi jakieś dziwne... „Co tam masz? A to prezent... A dla kogo? Dla Martynki? A gdzie jest Martynka?". I tu niespodzianka - aktorzy przygotowali dla naszej Marzycielki specjalny upominek. Martyna trafia przed kamerę i z rąk aktorskiej trójki odbiera śliczny naszyjnik :) Łzy wzruszenia mamy i gorące brawa całej ekipy dowodzą, że to naprawdę niezwykły moment.

Po chwili aktorzy wracają do pracy i kręcą właściwą scenę. Później Martyna spotyka się z filmową Sabiną, czyli Urszulą Dębską. Czas na ostatnie pogawędki, zdjęcia i autografy. Pełen wrażeń dzień powoli dobiega końca, żegnamy się z aktorami, Panią Magdą i siedzibą ATM-u, by po chwili wyruszyć w drogę powrotną. W samochodzie Martynka znów zasypia - znak, że emocji nie brakowało :)

Szczególne podziękowania należą się całej ekipie ATM Group, a szczególnie Pani Magdzie, która włożyła w naszą wizytę mnóstwo wysiłku i serca. Dziękujemy za nieocenioną pomoc w organizacji tego ważnego dla Martynki i jej rodziny dnia.