Na realizację tego marzenia czekaliśmy z dużą niecierpliwością. Nie tylko dlatego, że Ola od samego początku urzekła nas swoją osobą, ale także dlatego, że wiedzieliśmy iż marzenie o posiadaniu własnej klaczy jest dla niej tym największym i najbardziej wyczekiwanym ze wszystkich życzeń. Dzięki pomocnej dłoni fundacji Centaurus, udało nam się je spełnić w bardzo krótkim czasie.

   Czas realizacji przypadł nam na piękny, niedzielny, czerwcowy dzień. Postanowiliśmy zrobić Oli niespodziankę i wraz z mamą uknuliśmy plan działania. Wstaliśmy o poranku tak, aby w być w domu Oli przed jej pobudką. Podróż minęła nam bardzo szybko. Kiedy pojawiliśmy się przed domem, nasza Marzycielka akurat zasiadała do śniadania. Z pomocą taty udało nam się zwabić ją przed dom, gdzie czekała na nią Maja - młoda, gniada klacz. Radość i łzy Oli sprawiły, że wzruszyli się wszyscy a sama zainteresowana nie mogła uwierzyć w to co zobaczyła. Uściskom nie było końca a Maja od razu polubiła swoją nową właścicielkę. Tata Oli wraz z rodzeństwem zagrodzili bramę i klacz mogła swobodnie spacerować wokół domu. Niedowierzanie trwało bardzo długo. Kiedy Ola myślała, że to już koniec niespodzianek, Panowie z fundacji Centaurus wręczyli kolejne prezenty: siodło, uprzęż, toczek i bryczesy. Ola od razu przebrała się w strój, usadowiła się w siodle i konik dumnie spacerował według poleceń naszej marzycielki. Ola na koniu zwróciła uwagę wszystkich sąsiadów, którzy tłumnie zaczęli ją odwiedzać i podziwiać nowego członka rodziny.

   Uwieńczeniem niespodzianek było rozdanie dyplomów zarówno dla naszej Marzycielki jak i dla fundacji Centaurus, bez której nie mogła by się odbyć tak piękna realizacja.

   Spędziliśmy u Oli cały dzień, ugoszczeni wspaniałymi pysznościami przygotowanymi przez mamę dziewczynki a uśmiech nie schodził nam z twarzy. Ola nie odstępowała Mai na krok a ta, zaklimatyzowała się w nowym domu bardzo szybko. Kiedy przyszedł czas rozstania pojawił się smutek na naszych twarzach, ponieważ trzeba było wracać do domu. W sercach natomiast panowała radość ze spełnienia tak pięknego marzenia. Oleńko, bardzo dziękujemy Ci za to marzenie. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc Ci je spełnić!