... i zdecydowali Władcy Kolorów, że księżniczka Ola zostanie Królową Tęczy, a koronacja nastąpi w maju, bo to miesiąc soczystej zieleni traw, liliowych kwiatów bzu i różowo - białych jabłoni.

Wielka radość ogarnęła wszystkich mieszkańców krainy kiedy dowiedzieli się o tym. Natychmiast rozpoczęły się przygotowania. Kolibry utkały ze swoich piór wielobarwną tęczę, która będzie tłem dla tronu, motyle gromadziły płatki kwiatów, aby przygotować suknię godną królowej, a rusałki, każdego dnia przed wschodem słońca zbierały rosę, by w w dniu koronacji rozrzucić na niebie najprawdziwszą tęczę. Zaproszono również na to święto ludzi, żeby mogli zobaczyć przepiękny uśmiech królowej i otrzymać od niej dar czułego i wrażliwego patrzenia na świat.

Tak jak postanowiono, 17 maja, Ola w towarzystwie Mamy, pięknych dwórek, Błazenka i przystojnych kawalerów przybyła karocą na koronację. Przy entuzjastycznych okrzykach przybyłych gości, w obliczu Kolorowego Świata, księżniczka zasiadła na tronie i przyjęła królewskie insygnia. Ambasadorzy Dziewięciu Kolorów Tęczy złożyli swej Pani pokłon i przekazali dary, za które królowa z wrodzoną skromnością podziękowała. Czas świętowania umiliły zebranym dworskie tańce, a w trakcie tęczowej piosenki Jej Wysokość Ola włączyła się do zabawy razem z Mamą i Błazenkiem. Potem były gratulacje, dyplomy i okrzyki bez końca wznoszone na cześć królowej. Wieczorem zaś, gdy wszyscy goście rozjechali się do swoich domów, spełniła się obietnica rusałek i na niebie pojawiła się NAJPRAWDZIWSZA TĘCZA dopełniając ten niezwykły dzień.

Ja, skromny skryba, dzięki łaskawości niebios, miałem przyjemność uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu. Nie zapomnę uśmiechu Oli, ani słowa dziękuję, wypowiedzianego przez Jej Królewską Mość i jeśli kiedykolwiek zapytacie mnie o tę historię, to choćby minęło sto lat, będę mógł ją Wam opowiedzieć, bo noszę ją w sercu.

Uniżony sługa Królowej Tęczy skryba Gregorius

Ogromne podziękowania za włączenie się w spełnienie marzenia Oleńki dla:

- Fabryki Dekoracji Pana Marcina Pietucha za piękną tęczową scenografię i baner tęczowy, który zawisł na balkonie Oli
- Pana Nikodema za zaangażowanie i pomoc wszelaką
- Pana Jerzego Fedorowicza i Teatru Ludowego za stroje, tron i wszelką pomoc
- Il Carnevale za piękne stroje
- Pani Elżbiecie Strączek - mamie Natalii - za uszycie pięknej tęczowej sukni dla Królowej
- Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieliczce i Pani dyr. Marii Zadrożniak za zaproszenie i pomoc.
- Pani Lidii Grzegorzak za piękny tęczowy bukiet dla Oleńki
- Pani Kariny Tomczyk i Pana Sebastiana Siwka za diadem i zaangażowanie
- Pana Jana Fugiela za przejazd dorożką.
- Pani Hanny Stachowiak - Godlewskiej z córkami Kasią, Małgosią i Hanią za namalowanie tęczy na ścianie.
- Zespołu Muzyki Dawnej "Beani Cracovienses" za pokaz tańców dworskich