Prawdziwa kolekcja ciężarówek, samochodowe kalendarze, foldery, gazety motoryzacyjne - to może być tylko w pokoju Piotrka z Krapkowic. Aż dziw bierze, że tyle aut udało się zaparkować w jednym pomieszczeniu!

Nasz Marzyciel przywitał nas wraz z mamą i dziadkami, a zaraz po tym zabrał Jurka do swojego pokoju i. ciężko było ich stamtąd wyciągnąć. Jak to chłopaki, oglądali to jedną ciężarówkę, to drugą. Jurek był pod ogromnym wrażeniem tego co i ile nasz 10-latek wie o samochodach. Taką męską pogawędkę mogło przerwać tylko jedno - sygnał, że prawdziwy TIR już czeka!

Biały, ogromny, zupełnie nowy - błyszczał tak sobie w pełnym słońcu na stacji benzynowej w Krapkowicach. Ach, taki samochód to prawdziwe marzenie! Ale to nie koniec niespodzianek. Piotrek był nieco zaskoczony kiedy zobaczył, że za kierownicą Mercedesa siedzi kobieta. Tak, tak, z naszym Marzycielem jechała Iwona! W drodze z Krapkowic do Opola ucięli sobie miłą pogawędkę o pasji Piotrka i najnowszej kolekcji jego ciężarówek. Kiedy dotarliśmy do salonu Mercedesa w Opolu czekała na nas kolejna sympatyczna pani. Tym razem nasz Marzyciel zasiadł w najnowszych osobowych Mercedesach, a prawdziwą furorę zrobił przejażdżką sportowym kabrioletem! Piotrek miał też okazję siedzieć (i to na białej skórze) w prawdziwej limuzynie z... telewizorem i lodówką... dla pasażerów, o czym przeciętny zjadacz chleba może tylko pomarzyć.

Na koniec mercedesowej przygody Piotrek dostał firmowe gadżety, a przede wszystkim oryginalną czapeczkę z daszkiem - taką mają prawdziwi kierowcy ciężarówek marki Mercedes! Od razu ją założył i nie rozstawał się do czasu powrotu do domu. Jesteśmy przekonani, że od 13 września będzie to ulubiona czapka naszego kierowcy.

Dziękujemy firmie Mercedes -Benz z Opola za pomoc w realizacji marzenia.