Długo czekaliśmy na śnieg. Spadł w dniu realizacji marzenia Łukasza i dostarczył dodatkowych wrażeń. Mimo śnieżycy nasz przyszły policjant stawił się punktualnie. Mama z siostrami przyjechały z małym czasowym poślizgiem.

W budynku KWP przywitał Marzyciela Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu. Uroczyście przyjął chłopca w szeregi dolnośląskiej Policji. Wręczył Łukaszowi mundur i legitymację honorowego policjanta w randze sierżanta. W towarzystwie p. Komendanta chłopiec zwiedził stanowisko dowodzenia. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Mały sierżant udał się do siedziby Orkiestry KWP. Orkiestra zagrała najmłodszemu policjantowi melodie znanych dobranocek. Dyrygent przekazał Łukaszowi batutę, którą sprawnie poprowadził orkiestrę grającą marsza. Bardzo mu się to podobało. Dowodzenie to jest to, co lubi nasz Marzyciel najbardziej. Bardzo lubi też jazdę samochodem, szczególnie policyjnym.

Na ul. Połbina zatrzymał policyjnym "lizakiem" samochód z niewłączonymi światłami. Kierowca, który nie zadbał należycie o bezpieczeństwo tłumaczył się i okazał skruchę. Łukasz wręczył mu oczywiście mandat. Tam gdzie chodzi o bezpieczeństwo nie ma taryfy ulgowej.

W siedzibie SPAP spotkał się z pirotechnikami, obserwował pracę robota mobilnego i sterował nim. Szczęśliwy, pełen wrażeń wrócił do domu. Spełniło się marzenie Łukasza. Mama z wielkim wzruszeniem patrzyła na radosny uśmiech syna, a siostry zdradziły nam, że też chcą zostać policjantkami.

Składamy ogromne podziękowania Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu za pomoc w realizacji marzenia.