Dzie艅 Pluszowego Misia

Ju偶 po raz trzeci Fundacji Mam Marzenie z okazji Mi臋dzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizuje zbi贸rk臋 nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materia艂贸w plastycznych dla pacjent贸w oddzia艂贸w onkologicznych w ca艂ym kraju. Zebrane dane zostan膮 25 listopada przekazane do szpitali dzieci臋cych w ca艂ym kraju.

Podopieczni Fundacji Mam Marzenie bardzo cz臋sto w trakcie pierwszego spotkania z聽wolontariuszami, tul膮 si臋 do swoich ulubionych maskotek i chwal膮 si臋 niemi. Zdarza si臋, 偶e pluszowe maskotki pomagaj膮 nam w prze艂amaniu pierwszych lod贸w i poznanie dzieci臋cego marzenia. St膮d pomys艂 na zorganizowanie corocznej zbi贸rki zabawek w ramach obchod贸w Mi臋dzynarodowego Dnia Misia.

W poprzednich latach zebrali艣my ponad 12.000 maskotek, zabawek i materia艂贸w plastycznych, do akcji w艂膮czaj膮 si臋 przedszkola, szko艂y, firmy prywatne, samorz膮dy, osoby prywatne. Bardzo wa偶ne, ze wzgl臋d贸w higienicznych jest aby wszystkie przekazane nam dary by艂y nowe, u偶ywane maskotki nie mog膮 zosta膰 przez nas wniesione na teren szpitala, a wi臋c nie zrealizuj膮 swojej misji 鈥 m贸wi [鈥

Wszystkich zainteresowanych udzia艂em w akcji zapraszamy do kontaktu z naszymi koordynatorami:

  • Bia艂ystok 鈥 Marta Sasimowicz – e-mail: marta.sasimowicz@mammarzenie.org tel. kom. : 515 199 627
  • Bydgoszcz – Ewelina Fijo艂ek – e-mail: ewelina.fijolek@mammarzenie.org tel. kom. : 731 350 127
  • Katowice 鈥 Klaudia Reszka – e-mail: klaudia.reszka@mammarzenie.org tel. kom. 500 625 424
  • Krak贸w 鈥 Anna Krzysztofek – e-mail: anna.krzysztofek@mammarzenie.org tel. kom.: 515 199 620
  • Lublin 鈥 Dominika Jasi艅ska – e-mail: dominika.jasinska@mammarzenie.org 聽tel. kom. : 794 778 424
  • 艁贸d藕 – Katarzyna Balcerak- e-mail: katarzyna.balcerak@mammarzenie.org tel. kom. : 515 199 624
  • Pozna艅 鈥 Mateusz Mostowski – e-mail: mateusz.mostowski@mammarzenie.org tel. kom. : 515 199 631
  • Rzesz贸w – Barbara Szyde艂ko – e-mail: barbara.szydelko@mammarzenie.org tel. kom. : 695 566 223
  • Tr贸jmiasto 鈥 Joanna Werner e-mail: joanna.werner@mammarzenie.org tel. kom. : 502 432 672
  • Warszawa 鈥 Marzena 艢led藕 –聽 e-mail: marzena.sledz@mammarzenie.org tel. kom.: 575 115 878

Zbi贸rka trwa do 20 listopada br.

Dzie艅 Pluszowego Misia zosta艂 ustanowiony w setn膮 rocznic臋 niezwyk艂ego wydarzenia. Prezydent Stan贸w Zjednoczonych Teodor Roosvelt bra艂 udzia艂 w polowaniu, w trakcie kt贸rego postrzelono ma艂ego nied藕wiadka. Prezydent kaza艂 przera偶one zwierz膮tko uwolni膰. 艢wiadek tego wydarzenia narysowa艂 uwolnionego misia pod opiek膮 prezydenta, jeden z producent贸w zabawek, wykorzysta艂 rysunek jako model nowej zabawki nazwanej na cze艣膰 prezydenta 鈥濼eddy Bear鈥. Od tego dnia pluszowe zabawki towarzysz膮 zar贸wno ma艂ym dzieciom, m艂odzie偶y jak i doros艂ym. S膮 przy nas od najm艂odszych lat, w chwilach rado艣膰, wtedy gdy si臋 boimy czy gdy potrzebujemy otuchy.